LEGO nedir? LEGOLAND gezi rehberi

LEGOLAND… Kitabi olarak “eğlence parkı” ama bir çocuğa göre; “cennet”. İşte LEGO ile ilgili merak ettikleriniz.

Çocuğa göre derken yetişkinlere de haksızlık etmemek lazım, onlar için de muhteşem vakit geçirebilecekleri benzersiz bir eğlence merkezi! 1968 yılında açılan, 45 dönümlük arazi üzerine kurulu, içerisinde çok farklı temalarda parkların olduğu ilk ve orijinal LEGO eğlence parkı. (Billund; Kaliforniya, Florida, New York, Malezya, Dubai, İngiltere, Japonya, Güney Kore ve Almanya olmak üzere toplam sayısı 10 olan Legoland ’lerin ilki)

İçinde 65 milyon lego parçası kullanılan Legoland’de neredeyse her şey Lego’dan. Rengarenk Lego parçaları, parkın her köşesinde, en ince detaylara kadar özenle kullanılmış ve ortaya harikulade tasarımlar çıkarılmış. Ama tabi ki Legoland’de sizi sadece tasarımlar beklemiyor.

Legoland ‘de; atlı karıncadan, hız trenlerine, trafik okulundan, sinemaya varan çok çeşitli eğlence durakları, yeme-içme noktaları, alışveriş alanları ve çok daha fazlası sizi bekliyor.

Bekliyor derken yılın her günü değil ama! Çünkü Legoland her yıl değişik tarihlerde açılıp kapanıyor. Ama genel olarak Mart-Kasım arası açık desek yanlış olmaz. Çalışma saatleri de açılış sabah 10.00, kapanış akşam 18 bazen de 19, 20 olacak şekilde değişebiliyor.

Danimarka’nın neden dünyanın en mutlu 2’nci ülkesi olduğunu burayı görünce çok iyi anlayabiliyoruz. Çocuklar daha bebek arabalarında Legoland ‘de gözlerini açıp, genç yaşlarına gelinceye dek burada eğlencenin tadını doyasıya çıkarıyorlar. Her ayrıntı onlar için düşünülmüş ve onların mutlu olabilmesi için çaba sarf edilmiş.

Çocuklu aileler için gerçekten muhteşem bir yer olan Legoland elbette çocuksuzlar için de görülesi bir yer! Ziyaret sürenizde sizi çocukluğunuza götüreceği garanti! Ziyaret süresi derken içeride istediğiniz kadar kalabilir, hatta dışarı çıkıp geri girebiliyorsunuz.

Billund için zaman planlamasına dikkat

Tüm parkı bitirmek, tüm araçlara binmek ve tüm etkinlikler katılmak isterseniz 1 gün sanırım size yeterli olmayacaktır. Hele ki hafta sonu gelirseniz, dakikalar süren kuyruklar yüzünden az da olsa keyfiniz kaçıp, günü planladığınız gibi kullanamayabilirsiniz. Legoland için en güzel seçenek 2 günlük giriş alıp, doyasıya Legoland ‘in tadını çıkarmanız. Bu sayede kalabalık gününe denk gelip de faydalanamadığınız yerlere diğer gün de girebilir ve rahatça tadını çıkarabilirsiniz. Hem 2 günlük alışlar daha ekonomik oluyor bilginize.

Peki Legoland giriş ücreti ne kadar, pahalı mı? Aslında evet ucuz sayılmaz. Fakat içeride bir iki şey dışında tekrardan hiçbir şeye ödeme yapmamanız ve defalarca biniş yapabildiğinizi düşünürsek istenen fiyat bu park için sanki ederi. İstenen fiyatlar ise; 800 TL tek günlük giriş, 1170 TL iki günlük giriş. (3 yaş altı ücretsiz)

Legoland başlı başına çok kullanışlı ve ziyaretçisinin konforu düşünülerek yapılmış bir yer. Yaş sınırı olmayan Legoland’de her yaşa uygun yeme-içme, oturma, dinlenme alanları bulabilirsiniz.

Peki oyuncaklara, araçlara büyükler de binebiliyor mu? derseniz de elbette büyükler de diledikleri oyuncaklarla oynayıp, istedikleri araçlara binebiliyorlar. Hatta bu durum büyükler için değil, küçükler için sıkıntılı. Yaş değil, boy ölçümü yapılarak ilgili araca binmeye izin veriliyor ya da verilmiyor. En iyisi siz, çocuğunuzun yaşı, boyu uygun olup, mevsim olarak da nispeten soğuk olmayan dönemi denk getirirseniz, işte o zaman maksimum faydayı elde edebilirsiniz…

Legoland oyuncağı ve oyun oynamayı seven, sadece çocukların değil yetişkinlerin de çok seveceği bir tema park! Eğer çocuğunuza ya da kendinize bir iyilik yapmak istiyorsanız Legoland ’e gitmeyi kesinlikle düşünmelisiniz! Rengarenk anılarınızın olacağı bu muhteşem parkı en kısa sürede görmeniz dileğiyle!