Kamp için gerekli malzemeler nelerdir?

Kamp için malzemeler

Harika! Kamp yapmaya gidiyorsunuz!

Belki bir anda gelen bir istek veya birisinden alınan bir fikir! Belki dört duvar arasından sıkılmış olmak ya da doğaya duyulan özlem… Her halükârda tebrikler! Doğanın içinde sizi daha fazla özgürleştirecek ve hafifletecek bir deneyime doğru ilk adımı attınız.

Kamp yapmak, bu dünyayı daha iyi anlamak için hepimizin yapabileceği iyi bir fırsattır. Nedeni ise; kampçıya, doğada geçirdiği bu süreç içerisinde, hayatında olan gereksiz lüksleri ortadan kaldırma imkânı tanır. Ek olarak kampçılık ise başlı başına bir endüstri, farklı bir boyuttur. Çünkü bir kelimeye asla sığmayacak olan bu endüstri için iyi bir hazırlık yapmak oldukça önemlidir. Bu hazırlığı zihinsel, fiziksel ve çevresel şartlar olarak bölümlere ayırabiliriz. Zihinsel ve fiziksel olarak hazırlık size kalsın, çevresel şartlardan bahsetmek ise bize!

 

Kamp malzemeleri nelerdir? Nasıl yapılır? Nelere ihtiyaç vardır? Yanımıza neler almalıyız? Nerelerde kurabiliriz? gibi onlarca cevapsız soruların zihninizde yarattığı gereksiz stresi hissediyorum. İnternetteki binlerce yazılar arasında kaybolmayın ve sakin olun! Neden mi? Çünkü amacımız iyi bir hazırlık ve harika bir kamp!

Başlıyoruz.

Öncelikle bunun bir “seyahat” olduğunun bilincinde olmalısınız. İyi bir seyahat için iyi bir planlamanın da ilk kural olduğunu unutmamak lazım. Rota, süre, iklim, meteoroloji, olanaklar ve grup büyüklüğü gibi faktörleri de planlamanın aşamaları olarak ele almalısınız. Bu aşamalardaki hassasiyetiniz sayesinde daha bilinçli paketleme kararları alır, harika bir macera yaşayabilirsiniz!

Sonuç olarak; yukardaki aşamaları hallettiniz, tebrikler! Şimdi seyahatinizin keyfini en üst düzeye çıkarma zamanı! Gelin yanınıza neler almanız gerektiğine bir göz atalım! İşte size bir kamp için gerekli malzemelerin kontrol listesi. Aşağıdaki bağlantıdan dosyaları indirebilirsiniz. Hatta tavsiyem, birer çıktı alıp tek tek kontrol etmek! Sonunda harika bir seyahat sizi bekliyor! iyi tatiller.

Bu arada kamp keyfini yurt dışında yaşamak isterseniz buradan detaylı bilgi alabilirsiniz. Malzemeleri en kolay nereden temin ederiz derseniz de buradan yardım alabilirsiniz.

Listede bulunan malzemeler edinilen tecrübeler sonucu ortaya çıkarılmıştır. Tamamı zorunlu olmayıp, kişiden kişiye farklılık gösterebilecektir. Listeye katkıda bulunmak isterseniz sizi iletişim kutusuna davet ediyorum.